Forumul Navalistilor
FORUM DE SPECIALITATE DEDICAT TUTUROR LUCRATORILOR DIN DOMENIUL NAVAL. CE-A MAI MARE COMUNITATE DE NAVALISTI DIN ROMANIA- DEZBATERI PE DIFERITE TEME,LOCURI DE MUNCA,DICTIONARE EXPLICATIVE,INTREBARI SI RASPUNSURI TEHNICE,DISCUTII DIN DOMENIU. IMPREUNA CU NOI ....ISTORIA MERGE MAI DEPARTE!!!!
Lista Forumurilor Pe Tematici
Forumul Navalistilor | Reguli | Inregistrare | Login

POZE FORUMUL NAVALISTILOR

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
cataliina67 la Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Buzau
cauta Barbat
24 - 71 ani
Forumul Navalistilor / DESPRE PLATFORMELE PETROLIERE / reparatii platforma Fortuna Moderat de olandezul
Autor
Mesaj Pagini: 1
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
asa se urca si se coboara dupa platforma

reparatii platforma fortuna asa urca coboara dupa platforma

55.5KB


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
cu sudura mai lejer

reparatii platforma fortuna sudura mai lejer

35.1KB


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
asta-i heliportul

reparatii platforma fortuna asta-i heliportul

29.3KB


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
asta-i instalatia de foraj

reparatii platforma fortuna asta-i instalatia foraj

47.7KB


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
cam atat despre platforme

reparatii platforma fortuna cam atat despre platforme

61.6KB


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
iar asta-i o nava de lansat conducte submarine,daca ati vazut asa ceva sau ati lucrat p ele

reparatii platforma fortuna iar asta-i nava lansat conducte ati vazut asa ceva sau ati lucrat ele

43KB


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
cam asa arata

reparatii platforma fortuna cam asa arata

36.6KB


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
iar asta sunt eu,asa ca va dau un sfat,daca aveti sansa sa lucrati p asa ceva ,nu veti regreta nici o clipa,sunt bani multi in joc ,chiar foarte multi si conditii deosebite de imbarcare si de lucru la bord

reparatii platforma fortuna iar asta sunt eu,asa dau sfat,daca aveti sansa lucrati asa ceva ,nu veti

25.9KB


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
asa ca ,aviz celor ce se cred cei mai mari sudori din romania si afiseaza poze cu suduri,intai ajungeti sa munciti p asa ceva si apoi va dau voie sa vorbiti

reparatii platforma fortuna asa ,aviz celor cred cei mai mari sudori din romania afiseaza poze

21.5KB


pus acum 10 ani
   
radaghin
Administrator

Din: Constanta
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 988
Bravo. Felicitari pt ca ne faci mandrii pe noi , toti navalistii acestui forum.
Unde se afla platforma asta mai exact? La mal sau in larg? In tara sau strainatate?
Si ca sudor sa lucrezi pe platforme ca aceasta iti trebuiesc foarte multe cursuri si sa fii un sudor bun.
Nu este cu spaga sau cu alte inchipuiri ale romanilor.
Si conditiile la bord sunt foarte bune.
Si eu lucrez pe o astfel de platforma numai ca platfotma pe care lucrez este pentru extras. Nu este platformande forat. Am lucrat si pe una de forat si stiu cum sunt conditiile si pe o astfel de platforma.
Oricun...felicitari si te mai asteptam cu poze.


_______________________________________
Unii nu pot sa mestece, stiu doar sa muste… si sa nu uitam ca cei care injosesc pe altii sunt incapabili sa se ridice pe sine!!!

pus acum 10 ani
   
denitzotul
VIP

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 108
mai nene mariane
eu zic sa te abtii de la rautati
pe forumul acesta,, din cate stiu eu poate oricine sa isi spuna parerea, atata timp cat mentine un limbaj adecvat si limita bunului simt
ai cumva impresia ca esti primul roman care ajunge sa munceasca pe o platforma?
cred ca esti un pic laudaros
macar de erai angajat direct la platforma.....
dar tu esti un saracut roman angajat la o firma subcontractoare care participa la reparatia unei platforme........
roman care acumputin timp in urma cereai sfatul acelor useri de pe acest forum daca sa pleci in Grecia sau nu........
success in continuare


pus acum 10 ani
   
denitzotul
VIP

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 108
sincer..
eu nu ma simt mandru de tine..... domnule marian......


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
da?chiar nu ma intereseaza parerea ta.dar tocmai asta spus-eu am fost pe mai multe platforme nu numai pe una si apoi am fost si in 2 proiecte p nava de lansat conducte submarine(daca ai auzit de asa ceva) si chiar am fost angajat direct nu prin intermediari,adica prin Navymar Middle East(Grup Servicii Petroliere sa Romania),asa k nu trebui sa fie cineva mandru de mine ci va trebui sa ajunga sa lucreze p asa ceva direct cu angajatorul sa treaca mai multe teste de lucru sa faca anumite cursuri si traininguri


pus acum 10 ani
   
maryan7971
Membru nou

Din: constanta
Inregistrat: acum 10 ani
Postari: 20
si apoi nu stiu de ce vorbesti u?din cate am inteles esti fitter sau ma rog lacatusi, ce legatura ai u cu sudura?,te rog intra si verifica cine este Navymar Middle East sau Grup servicii petroliere sa si vezi k daca te uiti cu atentie p combinizonul meu  am sigla in piept si scrie si firma si apoi scrie si pe nava,ok domn director,asa k te rog nu mai face afirmatii la adresa altora daca nu-i cunosti,oricum ms pt coment

pus acum 10 ani
   
denitzotul
VIP

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 108

ai plecat cu platform in Anglia???????
caci te-am vazut pe facebook dand sfaturi cum sa gasesti de munca in Anglia....... "domn director"


pus acum 9 ani
   
romulus
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 19
ce tare esti maryan parca ai lucrat pe martie la nasa.sti cati sudori sau romani sunt pe platform?
intereseaza-te................
sigur nu esti cel mai bun sudor din lume....................
esti doar unul de duzina..........................
asa ............ ca las-o mai moale.......................


pus acum 9 ani
   
Andrey28
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 13
maryan se pare ca ti-au murit laudatorii....pe acest forum sunt foarte multi care au lucrat pe platforme petroliere printre care si eu...dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne laudam pe forum ca suntem mari si tari....am lucrat pe 4 continente ptr cele mai mari companii offshore si oameni ca tine am intalnit foarte multi...tari in gura insa la munca aveau 2 viteze...incet si foarte incet....ai impresia ca,daca ai prins un job offshore crezi ca l-ai prins pe Dumnezeu de picioare....te inseli...
Ti-as sugera sa cauti pe google SBM Monaco,Pride USA,Harris Pye,Petrobras....cand eu ii refuzam pe cei de la GSP( grup servicii petroliere) tu cereai sfaturi pe acest forum in speranta gasirii unui loc de munca...Cat despre combinizon....daca ai sigla beneficiarului asta nu inseamna ca lucrezi ptr ei direct....marea majoritate te obliga sa porti combinizoanele cu sigla lor chiar daca te-a ''inchiriat'' de la o firma subcontractoare ptr anumite reparatii....so take it easy '' Mr. Welding Master''.....

PS: Acest forum nu a fost facut ptr a ne lauda,ci ptr a dezbate anumite subiecte,cum ar fi gasirea unui loc de munca,care sunt firmele serioase si care nu.....s.a.m.d


_______________________________________
Unde nu-i cap,vai de picioare.....

pus acum 9 ani
   
romulus
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 19
bravo andrey28 l-ai julit tare de tot

pus acum 9 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Va salut.
     Am citit toate rautatile scrise ampotriva lui Marian Balan (acesta este numele lui ) si pt. ca eu nu dau ban,nimanui, sau macar, nu va interzic sa va spuneti parerea,pot afirma, ca este un fff bun sudor.Va respect pe toti si va cred prietenii acestui forum si chiar prietenii mei Virtuali desigur.Sa lasam platformele petroliere ca si eu am lucrat in Malta anul trecut pe doua...nu una si nu este mare lucru.Doar ca patronii nostrii  cand ne trimit afara cer acte si de la bunici.Cu respect pt.toti prietenii si colegii de pe Forum.
         Aceasta este una dintre ele....luam 25 eur/h de la bord iar patronul????ne dadea 12eur......stiu sigur asta.

reparatii platforma fortuna    am citit toate rautatile scrise ampotriva lui marian balan

35.7KB


_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 9 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Cordon de sudura Mig-Mag marca olandezul.

reparatii platforma fortuna cordon sudura mig-mag marca olandezul.

17.5KB


_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 9 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Aceasta este o nava care lanseaza cabluri cum spunea Marian.De obicei sunt doua nave surori ce lucreaza amandoua concomitent.Am lucrat pe ele an Grecia si se numesc Atalanti si Artemis...

reparatii platforma fortuna aceasta este nava care lanseaza cabluri cum spunea marian.de obicei sunt

24.7KB


_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 9 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Buna/

reparatii platforma fortuna buna/

30.1KB


_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 9 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la