Forumul Navalistilor
FORUM DE SPECIALITATE DEDICAT TUTUROR LUCRATORILOR DIN DOMENIUL NAVAL. CE-A MAI MARE COMUNITATE DE NAVALISTI DIN ROMANIA- DEZBATERI PE DIFERITE TEME,LOCURI DE MUNCA,DICTIONARE EXPLICATIVE,INTREBARI SI RASPUNSURI TEHNICE,DISCUTII DIN DOMENIU. IMPREUNA CU NOI ....ISTORIA MERGE MAI DEPARTE!!!!
Lista Forumurilor Pe Tematici
Forumul Navalistilor | Reguli | Inregistrare | Login

POZE FORUMUL NAVALISTILOR

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
barbyy 23 ani
Femeie
23 ani
Bucuresti
cauta Barbat
23 - 80 ani
Forumul Navalistilor / LOCURI DE MUNCA DIN TARA SI STRAINATATE / Plecari Belgia Moderat de olandezul
Autor
Mesaj Pagini: 1
NCB STYLE
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 16
Firma NCB STYLE. face urgent recrutari de personal in meseriile de sudor & lacatus,pt.Belgia.
          Conditii: 11eur/h,transport gratuit (dus-intors),cazare gratuita 4in camera,pt.mincare se asigura 200eur/luna.Nu se lucreaza in naval dar vor fi acceptati numai sudorii bine pregatiti si lacatusii care citesc bine planul.Nu se dau probe decit in Belgia,dar cei care nu stiu meserie ,drumul la intoarcere,nu este asigurat,asta pt ca se pleaca cu masinile firmei,cu care se vor deplasa si in Belgia.
          Se lucreaza in hale pt.constructia de poduri,si alte componente.
          C.V-urile se vor depune pe acest forum,si au prioritate aceia care sunt cunoscuti de cei care sunt inca sub contract cu firma NCB STYLE.
          Contractul se desfasoara pe o perioada de 3 luni cu posibilitate de prelungire de pina la 6 luni.


pus acum 11 ani
   
mariankm5
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 12
Va Salut!
      Ce fel de sudori aveti nevoie???


_______________________________________
Dupa ceas,femei si tren,
Sa nu te iei.

pus acum 11 ani
   
marinus_1989
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 15
Despre autorizatii nu pomeniti nimic........nu sunt necesare?????

_______________________________________
Sa te fereasca D-zeu  de omul prost si mintea lui....
          pentru ca o are odihnita.

pus acum 11 ani
   
denitzotul
VIP

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 108
salut

daca mai aveti locuri libere as fi interesat si eu de oferta

cv este deja pe forum

cele bune


pus acum 11 ani
   
NCB STYLE
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 16
Numai pt. sudori Mig-Mag & FCAW. cu autorizatii valabile.
        FIRMA CERE SCZ.PT. OMITEREA ACESTOR DATE.Multumiri anticipate pt.intelegere.


pus acum 11 ani
   
grl84
Membru nou

Din: Mangalia
Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 2
Salut

Mai este valabil anuntul?


pus acum 11 ani
   
Iany$8
Membru nou

Din: Galati
Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 7
Buna ziua.Sudor mig mag,cu experienta in costructii metalice grele,poduri,hale industriale,stadioane etc.Ma interesaaza aceasta oferta.Toate cele bune.

plecari belgia buna ziua.sudor mig mag,cu experienta costructii metalice etc.ma aceasta cele bune.

32.7KB


pus acum 11 ani
   
marinus_1989
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 15
Va salut!
      Fratilor va anunt pe aceasta cale ca am plecat cu aceasta firma pe 4-ian-2013 in Belgia.Am inceput munca si sincer??? Nici nu ma asteptam sa fie asa de bine,lucram intro hala foarte moderna undeva aproape de orasul Ghent.Ajunsi acolo am fost cazati cite 4 in camera (intr-o vila) etc.etc.Dar ce este mai important este faptul ca avem un foreman localnic fff.bun,si patronul (roman) este un fost sudor care munceste cot la cot cu noi ( ba chiar mai mult ) daca luam in considerare si faptul ca el alearga dupa alte contracte.Este cum a spus, ne da 11eur/h si pe ora suplimentara 18eur/h.Nu credeam dar m-am convins ca se pot lua bani  frumosi daca ai un patron care se mai gindeste si la muncitori.La locul de munca se sudeaza numai orizontal pt.ca, piesa de sudat se intoarce pe capre cu podul.Voi revenii cu amanunte.
        PS. sunt 3 sudori din 13. care au venit degeaba ca habar nu au cu ce se maninca sudura,asta in contextul in care nu am dat probe la plecarea din Ro.


_______________________________________
Sa te fereasca D-zeu  de omul prost si mintea lui....
          pentru ca o are odihnita.

pus acum 11 ani
   
NIcusor
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 8
buna ziua sudor electric mig mag co2 cu experienta 24 ani am lucrat in strainatate naval platforme petroliere constructii poduri constructii metalice grele momentan muritor de foame as vrea si eu ceva de lucru datimi un nr de telefon un email unde sa pot trimite un cv un sudor amarit cu stima si respect nr meu de telefon 0745042126 si email

pus acum 11 ani
   
NCB STYLE
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 16
Va salut!
     Firma NCB STYLE,va anunta pe aceasta cale urmatoarele:
  In urma renegocierilor cu patronatul din Belgia,acestia au incercat sa reduca din banii alocati firmelor din Romania.Si avind in vedere ca in firma mea sunt numai oameni, super-pregatiti, eu nu am acceptat diminuarea retributiei pt.muncitorii din subordine.In contextul in care partea Poloneza cistiga mult mai mult,(si munceste mai putin).Asadar ma vad nevoit sa suspend recrutarea de muncitori,pina la solutionarea acestor probleme.Nu voi trimite niciodata un muncitor sub 11eur/h,avind in vedere ca pe piata muncii din Belgia & Olanda,( cel putin )se pot cistiga bani frumosi.Deviza noastra este:
             ,, La muncitori buni - si bani pe masura ''


pus acum 11 ani
   
mariankm5
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 12
Va salut stimati colegi!
             Sunt unul dintre sudorii care acum un an de zile,am fost ales de firma- NCB STYLE-,sa merg in Belgia.De cunoscut meserie mai cunosteam eu Mig-Mag dar FCAW???nimic.Patronul acestei firme s-a tinut de mine si rezultatul???acum execut in orice pozitie cu brio.Am fost coleg cu acel tip care era din Tulcea si a facut sudurile la balustrazile de la o banda rulanta pt. transportarea minereului.Pozele sunt postate la rubrica ,,Asa Nu''. Acum sunt acasa dupa un contract de 9 luni si sa stiti ca am fost si platit pt.un concediu de odihna de 30zile.Am fost reticent in privinta acestei firme,dar abia dupa o luna am vazut ca nu este patron ci coleg cu noi.De ce????Au inceput sa ne scada cheltuielile personale astfel: Gratare facute=0 eur,Mincare 0 eur. pe luna,Plimbari saptaminale 0 eur.deoarece el suporta totul.Un lucru va mai spun,este greu sa obtii un contract cu firma NCB STYLE,daca nu va cunoaste nimeni din interiorul firmei (colegii).
PS.La venirea in tara, in loc sa venim cu masinile firmei, am avut platit bilet dus-intors cu avionul.

_______________________________________
Dupa ceas,femei si tren,
Sa nu te iei.


_______________________________________
Dupa ceas,femei si tren,
Sa nu te iei.

pus acum 11 ani
   
specialul_67
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 7
Pacat ca recrutarea se face numai pe recomandarile celor care deja lucreaza cu firma dvs si nu dupa pregatirea profesionala.Eu de exemplu am lucrat ca lacatus naval in  santierul naval AKER TULCEA dar si din alte tari ITALIA,NORVEGIA,SUA am o vasta experienta si o pregatire profesionala ff buna insa,daca nu am cunoscuti care sa ma recomande se pare ca nu am sanse de a fi angajat si de a lucra in echipele care sunt trimise de firma dvs cu diferite contracte de munca....totusi voi posta CV-ul meu poate vasta mea experienta va conta si calitatea mea umana si voi fi acceptat....as fi incantat sa lucrez cu o firma serioasa ca a dvs care are ca angajati profesionisti care fac cinste firmei CU DEOSEBIT RESPECT LUNGU ION

pus acum 11 ani
   
NCB STYLE
Membru nou

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 16
Te salut specialul_67.
             Politica firmei este,sa se inteleaga muncitorii intre ei,pt a se elimina ,, CURVARASEALA''.Daca esti Navalist,stii ce inseamna (din pacate)acest lucru.La inceput am avut astfel de oameni pe care i-am expediat imediat in tara.De ce???Veneau la mine si-mi suflau in ureche ori eu cind eram angajat m-au mincat CURVELE.Urasc acest lucru.Nu generalizez dar???asa este mai bine.Cu respect.


pus acum 11 ani
   
specialul_67
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 7
Referitor la "CURVARASEALA"care exista si faceti referire si eu fac parte din categoria acelor pers. care urasc astfel de specimene.Dimpotriva le-am ignorat dandu-le posibilitatea sa se manance intre ele,neacceptand sa fiu la fel ca ei,am dorit sa fiu apreciat pt caracterul si profesionalismul meu la locul de munca nicidecum pt ca stiu sa"dau cu ciocul despre alti colegi".Sunt o pers onesta care stie sa-si duca la bun sfarsit sarcinile de serviciu fara a intra in polemici cu pers de joasa speta.Oriunde am lucrat am fost evidentiat ,apreciat si dat exemplu de un bun profesionist.Daca voi avea posibilitatea de a fi in echipa dvs va veti convinge de calitatea mea umana si profesionala.CU RESPECT LUNGU ION

pus acum 11 ani
   
Lipitor Profesionist
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 23
pina la urma, oferta cu Belgia mai este valabila???????

pus acum 11 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Lipitor_Profesionist,daca urmaresti mai sus,NCB STYLE a anuntat daca mai este sau nu valabil anuntul.Este singura firma care anunta aceste lucruri.Cu respect.
PS.Daca copilul din poza este,fetita ta,sa-ti traiasca iar tu sa te bucuri de ea.FRUMOS COPIL,pacat ca s-a nascut in Ro.Intelegi tu....


_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 11 ani
   
Lipitor Profesionist
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 23
ok 

pus acum 11 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Sa inteleg ca te-am suparat???

_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 11 ani
   
specialul_67
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 7
FIRMA NCB STYLE are postat undeva un nr de contact sau o alta cale de contact?Cine are mai multe detalii va rog frumos daca puteti sa-mi oferiti pe e-mail-ul meu sau intr-un mesaj privat?VA MULTUMESC ANTICIPAT.

pus acum 11 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Aceasta firma,a specificat faptul ca o sa aleaga,in urma vizionarii c.v.-ului depus la sectia de pe, forum.

_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 11 ani
   
Lipitor Profesionist
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 23
DL olandez ,,, nu am de ce sa ma supar , atit ca nu stau sa citesc chiar fiecare coment de pe forum  , ok ?? . Cu respect

pus acum 11 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Dl-lipitor,nu sunt olandez sunt din C-ta.Si navalist...de meserie!.Numele este un User-name.K????

_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 11 ani
   
olandezul
Moderator

Inregistrat: acum 12 ani
Postari: 538
Si daca citesti tot???ma indoiesc, mergi,si la celelalte postari,nu numai la strainatate,cu locuri de munca.Nu m-am suparat.Cu respect.

_______________________________________
lume multa- oameni putini!,din ce in ce mai putini.
                 eu cu cine sa merg?

pus acum 11 ani
   
Lipitor Profesionist
Membru nou

Inregistrat: acum 11 ani
Postari: 23
da ,da ,,si eu sunt sudor , nu lipitor ,tot din ct sunt ,ma uit mai mult la locuri de munca ca sami fac idee cum mai evoluiaza piata muncii in ind navala , cu Respect

pus acum 11 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la